O mnie

Nazywam się Agnieszka Szymaniak, jestem psychologiem i psychoterapeutą. Pracuję z ludźmi potrzebującymi pomocy psychologicznej oraz psychoterapii indywidualnej. Spotkania mają na celu rozpoznanie problemu, trudności życiowych oraz podjęcie psychoterapii w celu odzyskania dobrego samopoczucia i dokonanie pozytywnych zmian w swoim życiu.

Jeżeli przeżywasz różnego rodzaju trudności w swoim codziennym funkcjonowaniu – oferuję Ci swoją pomoc.

– psychoterapeutka – certyfikowana (nr certyfikatu 461) po 4-letnim szkoleniu w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).

– psycholog

  • ukończone studia magisterskie o specjalności: psychologia kliniczna w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej
  • ukończone czteroletnie kształcenie z tytułem: Master 1 na kierunku: psychologia kliniczna i psychopatologia na Uniwersytecie Nanterre Paris Ouest w Paryżu.

– pedagog – ukończone studia magisterskie na kierunku: Resocjalizacja i Profilaktyka Osób Niedostosowanych Społecznie na Uniwersytecie Zielonogórskim.

– nauczyciel języka francuskiego – ukończone studia licencjackie w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Doświadczenie zawodowe:

– pracuję aktualnie jako psycholog w Lubuskim Ośrodku Profilaktyki i Terapii w Zielonej Górze, gdzie prowadzę sesje indywidualne osób z podwójną diagnozą, a także terapię grupową na Oddziale Dziennym dla Osób Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych.

– pracowałam również w ośrodku: Association Charonne w Paryżu, gdzie zajmowałam się konsultacjami indywidualnymi, a także prowadziłam grupę wsparcia dla osób bezdomnych i uzależnionych od alkoholu i substancji psychoaktywnych.

– odbyłam roczny staż w Poradni Leczenia Uzależnień „La Terrasse” w Paryżu (będący częścią szpitala zajmującego się leczeniem zaburzeń psychicznych – Maison Blanche.

– odbyłam roczny staż w Szpitalu Poissy Saint-Germain-en-Laye na oddziale geriatrii.